تبلیغات


معرفی کتاب جاذبه های گردشگری
 
توجه: معرفی این کتاب در سایت انجمن علمی گردشگری ایران به منزله تأئید مطاب درج شده در کتاب نیست.
تاریخ : يكشنبه 10 دي 1391
ساعت: 6 : 12  
بازدید کنندگان : 1488 نفر
  نسخه چاپیبه اطلاع می رساند کتاب جاذبه های گردشگری نخستین کتاب کامل در خصوص مفاهیم و نظریه های مربوط به جاذبه ها می باشد که توسط آقای سعید داغستانی - کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی از دانشگاه علامه طباطبایی- و به همت انتشارات محترم مهکامه به زینت طبع آراسته شده است. كتاب جاذبه هاي گردشگري( مفاهيم، مديريت و برنامه ريزي ) راهنمايي علمي و عملي در رابطه با مديريت و برنامه ريزي جاذبه هاي گردشگري است که مشتمل بر چهار فصل مي باشد.

فصل نخست مقدمه اي بر جاذبه هاي گردشگري است كه به اهميت و جايگاه جاذبه ها و ارتباط آنها با ساير مفاهيم صنعت گردشگري اشاره دارد. همچنين در بخش گونه شناسي جاذبه ها،به بررسي نگرشها و تقسيم بندي هاي مختلف از جاذبه ها پرداخته است.

فصل دوم به موضوعات مديريت جاذبه هاي گردشگري اشاره دارد و موضوعات متعدد آن را در جاذبه هاي گردشگري مورد واكاوي و تبيين قرار داده است.

در فصل سوم کتاب به شاخصها، معيارها و همچنين به انواع مختلف برنامه ريزي و تکنيکهاي قابل استفاده در مديريت جاذبه ها اشاره شده است.

در فصل چهارم کتاب، نمونه های موردی در سه سطح ملی، استانی و شهرستان ارايه شده است تا معيارها و شاخصهاي تدوين شده مورد آزمون واقع شوند. بدين ترتيب كليه مطالبي که در فصول قبل ذکر شده به بوته آزمون گذاشته شده است.

کتاب مذكور جزء كتابهايي به شمار مي رود كه به تفصیل و با نگرشی علمي و همه جانبه در باب جاذبه های گردشگری به بحث و کنکاش پرداخته است و تلاش نموده است تا کلیه نظریاتی که در این رابطه وجود دارد را به رشته تحریر درآورد. بررسی های ذکر شده خواننده را به درک مفاهیم زیر قادر می سازد:

*نگرشها و نظریات مختلف در رابطه با جاذبه های گردشگری

*مدیریت و برنامه ریزی جاذبه های گردشگری ( طبیعی، فرهنگی – تاریخی و انسان ساخت )از تئوری تا عمل

*شاخصها، معیارها و تکنیکهای مدیریت و برنامه ریزی جاذبه ها
علاقه مندان می توانند از روشهای زیر کتاب مذکور را تهیه نمایند:

1- انتشارات مهکامه : تهران، میدان انقلاب، خیابان فخررازی، بالاتر از لبافی نژاد، کوچه انوری، پلاک 8، طبقه دوم؛ تلفن: 66497050-66488203- 66961509 نشانی الکترونیکی: WWW.MAHKAMEH.COM

2- پایگاه های خرید آن لاین کتاب

3- دفاتر و نمایندگی های ناشر محترم در استانهای مختلف:
- مشهد: کتابفروشی درخشش: تلفن : 2251923 کد 0511 ، شیراز: کتابفروشی خوارزمی، تلفن : 6473781 کد : 0711 ، اصفهان: کتابفروشی علم گستر، تلفن : 2219978 کد: 0311


© itsairan.ir.تمامی حقوق متعلق به  انجمن علمی گردشگری ایران می باشد
Design & Powered by: AfrandGroup