تبلیغات

باحضور جمعی از مسئولان؛
دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری ایران در دانشگاه یزد افتتاح شد
 
دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری ایران در دانشگاه یزد افتتاح شد.
تاریخ : يكشنبه 12 آذر 1396
ساعت: 0 : 12  
بازدید کنندگان : 18842 نفر
  نسخه چاپیبه گزارش دریافتی از دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری، در حاشیه برگزاری این افتتاحیه نشست علمی تخصصی با موضوع راهکارهای توسعه گردشگری در استان یزد با تاکید بر تعامل دانشگاه و صنعت گردشگری با حضور مسئولان انجمن علمی گردشگری ایران، جمعی از اعضای هیأت علمی پردیس علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری و دیگر موسسات آموزش عالی استان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مسئولان و فعالان بخش خصوصی اصناف گردشگری استان و جمعی از دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی دانشگاه یزد برگزار شد.
در این نشست ابتدا دکتر علی دلشاد رییس بخش مدیریت جهانگردی دانشگاه یزد به تشریح هدف تاسیس دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری ایران در استان یزد پرداخت. برقراری تعامل موثر بین علم و عمل و دانشگاه و صنعت سپس دکتر محمدحسین ایمانی رییس انجمن علمی گردشگری ایران با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در طی چندسال اخیر از سوی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری و بخش مدیریت جهانگردی برای تاسیس دفتر مذکور در استان یزد، افتتاح این دفتر و برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای برقراری تعامل موثر بین علم و عمل و دانشگاه و صنعت برشمرد.

وی با اشاره به هدف شکل‌گیری انجمن‌های علمی، ماموریت و وظیفه انجمن‌های علمی متولی علوم مختلف، به ویژه گردشگردی را در ایجاد زمینه‌های تعامل و ارتباط گسترده و عمیق بین مجموعه‌های آموزشی دانشگاهی و کسب وکارها و سازمان‌های متولی صنعت گردشگری دانست. وی همچنین با اشاره به توانمندی‌های کشور و به ویژه استان یزد در توسعه انواع گردشگری مبتنی بر فرهنگ و طبیعت آن، بهره‌مندی از فرصت‌های موجود در روند فعلی و آتی اقبال گردشگران، تعامل و ارتباط بیشتر با جوامع محلی به ویژه در بستر فرهنگ محلی و محیط طبیعی ضروری عنوان کرد.

دکتر داریوش فرید رییس دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری دانشگاه یزد نیز طی سخنانی افتتاح این دفتر را فرصتی برای ایجاد چشم‌اندازی موفق از توسعه گردشگری در استان یزد دانست و آمادگی این دانشکده را برای تعامل هرچه موثرتر با سازمان‌ها و نهادهای مسئول، بخش‌های خصوصی، سازمان‌های مردم نهاد و دیگر موسسات آموزشی و پژوهشی استان اعلام کرد. در ادامه این نشست حاضرین در نشست به طرح دیدگاه‌ها و ارائه نظرات و بحث‌ و گفت‌وگو پیرامون موضوع نشست پرداختند.

در پایان نشست مذکور و پس از جمع‌بندی مباحث مطرح شده، مقرر شد تا با برگزاری جلسات و نشست‌های بیشتر بین دانشگاه و صنعت، زمینه تعامل موثر و هدفمند با تاکید بر استفاده از توان آموزشی و پژوهشی دانشگاه و همچنین مشارکت صنعت و سازمان‌های مسئول در زمینه توسعه گردشگری استان یزد در زمینه تربیت و بازآموزی نیروی انسانی مورد نیاز کسب و کارهای مرتبط با گردشگری و رفع مسائل و مشکلات فراروی صنعت گردشگری استان یزد با تاکید بر همکاری‌های مشترک و خرد جمعی فراهم گردد.


© itsairan.ir.تمامی حقوق متعلق به  انجمن علمی گردشگری ایران می باشد
Design & Powered by: AfrandGroup